Ain Mihkelson- coach ja mentor

Elukutseline coach ja mentor

Ain Mihkelson

Täna toimetan suuresti kolmes valdkonnas:

  • Individuaalne coaching ja mentorlus kogenud juhtidele, kes soovivad edasi areneda ja järgmisele tasandile tõusta enda arengus;
  • Juhtide arenguprogrammid kogenud juhtidele, kes soovivad ise kasvada ja ka oma meeskonna või ettevõtte järgmisele tasandile tõsta;
  • Meeskondade arengu toetamine läbi erinevate töötubade ja mõttekodade, sidudes kokku nii ratsionaalse kui loomingulise lähenemise loodusest tuleva tarkusega.

Minu taustast

Kuni juunini 2015 töötasin Swedbankis, sellest viimased 14 aastat juhina. Põhitöö kõrvalt tegutsesin viimased 5a mentorina, aidates juhte erinevate juhtimise ja arenguga seotud küsimustega.

2015 aasta kevadel otsustasin lõpetada töö pangas ja teha senise kõrvaltegevuse- coachingu ja mentorluse, oma päris tööks. Veidi pikemat lugu sellest saad lugeda näiteks ajakirja Psühholoogia Sinule artiklist siin.

Kuna inimestel kasvada aitamine on minu tegelik kutsumus, otsustasingi sellest teha oma põhitöö.

Millel minu coachingu ja mentorluse teadmised põhinevad?

Erinevaid allikaid on palju, kuid minu jaoks olulisemad on:

1) Ligi 14a juhikogemus Swedbankis ja 5a mentorikogemus on pakkunud hindamatu väärtusega kogemusi ja teadmisi. Seda nii enda vigade ja õnnestumiste kui ka teiste pealt õppimise näol.

Ain Mihkelson Professional Coach Certificate
Ain Mihkelson Professional Coach Certificate

2) 2015 sügisest – 2016 veebruarini omandasin teadmisi ja kogemusi Erickson College International’i lahendusekeskse coachingu programmis the Art and Science of Coaching. See on andnud mulle oluliselt sügavama ja laiema pildi coachingule ning suurepärase “tööriistakohvri” täis erinevaid meetodeid ja tööriistu, millega kliente päriselt ja püsivalt aidata.

3) Veel sügavama teadmise inimvaimu toimimise kohta ja metoodika sellega töötamiseks sain Institute of Human Excellence transpersonaalse coachingu kursuselt 2016 dets- 2017 jaanuaris. See kursus pakkus palju äratundmisrõõmu nii enda kui teiste kõrgemate teadmiste üles leidmiseks ja ära kasutamiseks.

4) Fontese mentorite väljaõppeprogramm 2013. aastal ja Swedbankis läbi viidud mentorprogrammid 2012-2015. Seda nii teooria kui praktika saamise pärast.

5) 2013 a lõime koos hea kolleegi Merike Kimiga juhtide isikliku arengu programmi Labor Swedbanki kogenud juhtidele. See on andnud hulka teadmisi, kogemusi ja kindlust, et mind huvitavad teemad ja teadmised on olulised ka teistele juhtidele.

6) London Business School, kust sai huvitaval moel alguse minu suurem huvi inimkäitumise ja meid mõjutava vastu.

7) Suuremahulisem lugemine ja koolitused seotud teemadel- otsustus- ja käitumispsühholoogia, positiivne psühholoogia ja minu lemmik transpersonaalse psühholoogia. Lisaks olen uurinud vanade kultuuride ajale vastu pidanud Inimeseks olemise õpetusi (budism, taoism, joogide maailmavaade ja praktikad, ameerika ja austraalia põlisrahvaste rituaalid ja maailmavaade) ja praktiseerin neid täna nii oma töös klientidega kui isiklikus elus. Seda just kohalolu, sügavama ühenduse ja rahu loomiseks nii endas kui oma klientide elus ja töös.filosoofia, religioon, eneseareng jmt.

Miks ma coachi ja mentorina töötan?

Professional coach Ain Mihkelson
Professional coach Ain Mihkelson

1) Selline lähenemine tundub olema kõige kindlam viis inimeste päriselt ja kestvalt aitamiseks.

2) Väga vähesed asjad elus pakuvad mulle sama palju rõõmu. Pigem on see nagu hobi mitte töö.

Millesse ise usun?

Usun enda peal läbi proovitud lahendustesse. Mulle imponeerib budistlik filosoofia ja põlisrahvaste maailmavaade, mis sügavamal uurimisel tabab maailmas toimuvat paremini, kui kunagi arvatagi oskasin.

Usun, et ilma eesmärgita elu on rahutu (pool)elu ning mõtlemine ilma tegevuseta ei vii kuhugi, nagu ka vastupidi.

Usun, et meile on põhjusega antud nii ratsionaalse mõtlemise kui loomingulise lähenemise võime. Tervikuna toimimiseks peame mõlemat kasutama.

Usun, et meis on peidus midagi sügavamat või kõrgemat, mis meid juhib ja suunab ning nõu annab, kui vaid küsida ja kuulata oskame.

Olen pikalt otsinud viise, kuidas siduda kokku vaim ja võim, vaimne ja materiaalne ilm. Ilmselt see ongi üks pikem protsess, kuid tänaseks on mingi ettekujutus siiski tekkinud.

Minu otsirännakutest võid lugeda näiteks siit:

Artikkel Edasis 27.10.2018: “Teekond vaimsuse ekstaasist vaimse pohmakani ja sealt rahuni

Artikkel Edasis 07.09.2017: “Kapist välja ehk pehmo pihtimus

Kuidas end vormis hoian?

Professionaalselt aitavad mind vormis hoida ja areneda:

Ain Mihkelson ICF ACC certificate
Ain Mihkelson ICF ACC certificate
  • International Coaching Federation- maailma suurim elukutseliste coachide kogukond;
  • Eesti Mentorite Koda, kus tegutsen ka juhatuse liikmena;
  • Coaching ja mentorlus ise, eriti kokkupuude inspireerivate klientidega.

Vaimselt aitavad vormis hoida igapäevane lugemine (nii teaduslik kui ilukirjandus), erinevad koolitused, jooga- ja muud vaimsed praktikad.

Füüsiliselt annavad vastupidavust jooks ja suusk, särtsu lisavad lumelaud ja lohesurf.

Minu kontaktid:

Telefon: +372 50 19 580

E-mail: ain.mihkelson[ät]kasvulabor.ee