Looduscoaching

Kujuta ette päeva iseendale, mis täidab ja laeb hea energiaga.  Päeva kaunis looduses, mõnusaid arutelusid ja rahu südames.

Looduscoaching

See on rahu, rõõmus liikumine looduses ja vastused sulle olulistele küsimustele.

Teekaaslaseks on kogenud coach Ain Mihkelson, kellega koos jõuab mõnusasti sihile. Looduscoachingus on ta kokku sidunud kaasaegse coachingu tehnikad, põlisrahvaste tarkuse ja mõnusa looduses liikumise.

Palju aega ja raha investeerima pean?

Lühema variandi puhul kulub aega 3-4h, pikema variandi puhul 5-6h. Kokku matkame 5-15km, nii nagu sulle sobib.

Hinna valid ise vastavalt oma võimalustele

Lühem versioon 3-4h:

 • Sul läheb elus väga hästi ja saad teisigi toetada- 340+km
 • Saad oma eluga kenasti hakkama- 270+km
 • Rahaliselt on su elus pisut kitsas, kuid saad hakkama- 230+km.

* Eraisikule arve ilma KM’ta

Pikem versioon 5-6h:

 • Sul läheb elus väga hästi ja saad teisigi toetada- 380+km;
 • Saad oma eluga kenasti hakkama- 330+km;
 • Rahaliselt on su elus pisut kitsas, kuid saad hakkama- 270+km.

* Eraisikule arve ilma KM’ta

Tahan ka!

Kirjuta Ainile või helista +372 50 19 580 ja räägime täpsemalt. Kui on kõhklusi või kahtlusi, anna nendestki märku- see ei kohusta sind millekski.

Looduscoaching kingina

Minu arust on maailmas asju juba piisavalt. Ehk oled sama meelt ja tahaksid kinkida midagi erilist, mille mõju ulatuks sügavamale.
Viimastel aegadel on üha populaarsemaks muutunud looduscoachingu kinkekaart. Sobib eelkõige siis, kui sulle kallis inimene otsib elus või töös uut hingamist ning on valmis selle nimel midagi tegema.

Tellimiseks kirjuta Ainile või helista +372 50 19 580.

Kinkekaardi näidised- teksti muudame vastavalt sinu soovidele.

Looduscoaching kinkekaart- esikaan
Looduscoachingu kinkekaart- tagakaan

Looduscoachingus osalenute muljeid:

„Terve päev Ainiga oli meeldiv, kogemusterohke ja ülimalt kasulik. Ain oskas õigete küsimuste ja meetoditega minus parima välja tuua: 1) paremini selgeks mõelda oma unistatava elu ning vaheetapid sinna jõudmiseks 2) viis mind paremini kokku oma unistusega emotsionaalselt, visuaalselt ja mõõdetavalt. Lisaks rääkimisele ja kirjutamisele kõndisin oma enesekindlas seisundis pika perioodi vältel, peale selle viis ta mind kokku minu tuleviku-minaga, kellelt sain palju häid näpunäiteid oma praegusele minale. Kogu päev oli intensiivne, kuid seikluslik ja mänguline. Mitte kordagi selle aja jooksul ei suutnud mõelda muule kui vaid kogetu sisule endale.

Päeva kokkuvõtteks sain endale võimustava loosungi, mida saan kasutada igas eluvaldkonnas – mis annab mulle jõudu juurde. See ei olnud taotluslik, kuid see kujunes nii. Peabki jätma midagi ka elu kanda. Looduskeskkond mõjus rahustavalt ja aitas meelt hoida praeguses hetkes. Ette sai võetud veel värske suplus, mis oli karastav.

Soovitan oma isiklikust kogemusest kindlasti Aini ja tema “looduscoachingut”. Ain on metsas sõna otseses mõttes omas elemendis ja ta on suurepärane coach. Ain = looduscoaching“

Risto Sulu

Partner

HT Coaching


“Esialgu tundus mulle 6-tunnine matk koos coachinguga päris suure väljakutsena. Mida ma nii kaua oskan rääkida? Üsna pikk jalutuskäik tundus ka olevat. Õnneks päike paistis ja otsustasin lasta sellel päeval juhtuda. Hiljem selgus, et õige oligi minna ilma suuremate eeldusteta, võttes kaasa oma teema ja püüdes kohal olla. Veel järgmisel päeval olin kui puuga pähe saanud. Tänu Aini osavale juhendamisele käisin ära päris sügaval ja kaugel enda sees. Polekski arvanud, et sealt enda jaoks nii palju uut ja huvitavat leian. Sain ka mõnusa väsimustunde, tonne värket õhku, kauneid looduspilte ja eelkõige kontakti oma sisemise tarkusega. Kõik eelnevad kahtlused, kas selline “rännak” ka midagi annab olid hajunud juba üsna matka alguses. Julgen seda kindlasti kõigile soovitada, kes otsivad ennast või oma teed ja tahavad seda teha veidi erilisel viisil.”

Triin Juhanson

Psühholoog

Life Event OÜ


“Paremal pool tõusev päike, vasakul pool juba kahanemise kaare võttev kuu – sellises kaaskonnas sõitsin eile rappa.
Küsimusi ja vastuseid otsima. Veidi teistmoodi, kui tavaliselt.
Kui Ain tegi mulle ettepaneku tulla looduscoachingu testosalejaks olin pikemalt kõhklemata nõus. Jah, vaikselt iseendas kuulatades tulevad vastused meieni ka päris üksi olles, ent usaldusväärse inimese poolt toetatud rännak on vahel vägagi kosutav.
Ma teadsin, et tuleb tore päev, aga ma ei osanud ette näha nii põhjalikku restarti. On väga vabastav olla valmis mittemillekski ja lubada sel kasvada kõrgustesse ja kaugustesse, nii sees kui väljas. Esialgu ju võib tunduda, et mis seal siis nii väga ikka – kõnnime ja räägime. Sellepeale aga kihistab Pealik kelmikat naeru ja keerab mind sulatades ja kiht-kihi kaupa lahti keerates tasapisi volüümi juurde. Kõik see toimub vaheldumisi Aini poolt suunatud iseenda juurde tagasitoovate küsimuste, mõtiskluste ja märkamiste kaudu. Peenemast peenemalt imbub koos rabaõhuga rakkudesse uus alge.
5 tundi hiljem parkla poole kõndides paneb Ain rännakule punkti küsimusega – mis vahe on rappa läinud ja sealt väljunud Herdisel.
Hmm. Ma jätsin maha hulgaliselt mitte mind ja leidsin julguse väljendada üha enam oma tõelist olemust. Jah, see teeb mind haavatavamaks, ent seegi peidab lähemal vaatlusel endas usku, toetust ja jõudu. Ma olen valmis edasi liikumiseks, avastusteks, jagamisteks ja läbi iseenda uue loomiseks.
Tänan kitse, kägu, lepatriinut, konna, tundmatuks jääda soovinud sulgede omanikku, jutukat lindu ja kõiki teisi pohlavarte sees krabistajaid vastuvõtmise ja assisteerimise eest!
Tänan Loojat helde juhatuse eest ja Oktoobriemandat väärilise ilma eest!
Kõige suurem tänu aga Sulle armas Ain, et loovutasid oma päevast mulle nii suure tüki, et tunnistasid oma hoolealust hinnangutevabalt, et oskasid küsida ja vaikida, et ajasid kripelduste jälgi, et oled nii sina ise, et oskad luua, hoida ja jagada sidet loodusega! Elagu kasvamist toetav labor –https://kasvulabor.ee/

Herdis Elmend

Urbanistlik Kunksmoor


„Kõigepealt aitäh toreda päeva eest!  Seda väikest juhtme väljatõmbamist oli hädasti vaja.

Kuigi rabasse sai mindud esialgu ilma konkreetse probleemi või murekohata, suutsid sa ikkagi kuidagi neid asju korraldada, et mingid teemad hakkasid hargnema.  Ega ma kõiges veel selgusele pole jõudnud ja usun et peaks veel sügavamale kaevuma. Kuid juba see mis paberile sai, on päris põnev ning  vajab veidi mõtisklemist ja analüüsimist.  Lõppkokkuvõttes on kõik ikkagi lihtne ja loogiline, ainult meie igapäevane rabelemine viib selle fookuse ja tasakaalu paigast ja keeruliseks läheb selle kõige haldamine.

Tehnika mida kasutasid oli huvitav ja etteaimamatu,  mis on selles mõttes hea, et välistab võimaluse anda „õigeid“ vastuseid ja seeläbi iseennast ära petta!

Koht oli äge ja raba tundub selleks tõesti hästi sobivat,  tekkis kohe mõte, kuidas see kõik veel talvel olla võiks.“

Liina Sadrak

Äriprotsesside juht, juhatuse liige

Inbank


Kuidas looduscoachingust võimalikult palju saada?

 • Tule kindla ja selge küsimuse või taotlusega- nii on tõenäosus sel hetkel vajalik vastus saada mõõtmatult suurem.
 • Kui sa aga ei oska küsimust sõnastada, kuid südames tunned, et midagi on vaja, siis see on ka ok. Küll me selle küsimuse koos ära sõnastame.
 • Võimalusel söö eelneval õhtul kergelt ja varakult, et saaks magama kerge näljatundega.
 • Õhtul enne magamaminekut võid juba ette kujutada lahedat homset päeva ja end õigele lainele viia.
 • Kui vähegi võimalik, mine varem magama- siis, kui keha annab märku, mitte ära hoia end üleval tavalise ajani.
 • Telefon jäta võimalusel autosse või Aini kätte- siis ei sõida muu mailm sinu mõtteprotsessi sisse.
 • Tee endale järgmisel päeval kokkuvõte toimunust- mida mõtlesid, tundsid, kogesid.
 • Pane järgmiste päevade jooksul tähele, mis toimub sinu sees ja ümber. Vahel tuleb veel järgmistelgi päevadel vastuseid või uusi ideid.
 • Samuti on hea nädala pärast järgmine kokkuvõte teha- siis on saanud mõtted settida ja ideed koguneda.
 • Pane tähele, mis su unedes järgmistel öödel toimub ja mida need võiksid sinu küsimuse või praeguse elu kohta öelda.

Vajalik varustus:

 1. Kaasa võta kergem söök ja soe jook termosega või joogivesi;
 2. Ilmaoludele vastav riietus;
 3. Kummikud või vettpidavad saapad ja soojad sokid nende sisse (sügis-talvisel hooajal);
 4. Varupüksid, sokid ja jalatsid igaks juhuks- rabas võib märjaks saada;
 5. Pleed vmt istumise alla võtmiseks;
 6. Märkmik ja pastakas;

Ain- miks sina seda teed?

Lihtne:

 • Looduscoaching on nii pagana äge- tunnen end seda tehes tõeliselt hästi ja õnnelikuna;
 • Looduscoahching tõesti toimib- kõik on lahkunud rahulolevana, nägu naerul ja hea tundega.

Saamisloost

Oma pikematel rännakutel looduses märkasin, et päeva edenedes saabub ühel hetkel hinge mõnus rahu. Maailm muutub ilusamaks ja tundud ka endale palju parema inimesena. Matka mõju kandub tavaliselt edasi ka koju ja inimestele, kellega pärast kohtun.

Esimese intuitiivse katsetuse siduda coaching loodusega tegin 2015 suvel. Muljeid võid lugeda siit.

2016 kevadel tekkis aga tugevam tunne siduda kokku looduse toetus, erinevad coachingu tehnikad ja inimeste sisemine tarkus. Tükid läksid tõeliselt paika 2016 suvel, mil panin „programmi“ teadlikult kokku ja katsetasin erinevate inimestega.

Sel aastal on mul olnud ka võimalus tutvuda indiaanirahvaste tarkusega. See kinnitas veelgi minu tunnet looduses oleva väe vastu ja andis juurde mõned elemendid, mida kasutan looduscoachingus.

Nii sündiski looduscoaching.

Tahan ka!

Kui ülal olev teksti tekitas sinus tunde, et tahad ka rahu, selgust ja rõõmu, võta Ainiga ühendust ja lepime täpsemalt kokku.