Visioonirännak 2020

Oled Sina ja Loodus ja Vaikus. Kui hästi läheb, siis vaibuvad ka mõtted. Et saaksid ühenduse, mida vajad, ja vastused, mida vajad.

Rännak algab 04.09 kell 18.45 Paluküla hiiemäe jalamilt ja lõpeb 06.09 enne lõunat.

Selle aasta Visioonirännak sobib sulle, kui:

 • Soovid juurde sisemist selgust ja väge
 • Tunned, et hing ihkab midagi teistsugust
 • Soovid rahulikku aega iseendale ja lasta meelel tõeliselt puhata

Viibime looduses, kus sünnivad erinevad kogemused:

 • Saad rahulikult ööd looduses veeta, just sulle sobival moel ja kohas;
 • Tekib meelerahu ja rahulolu olevast;
 • Kõlavad trumm ja lõkkejutud.

Osaluspanus

Määrad ise vastavalt enda võimalustele:

 • 150EUR- Saad oma eluga kenasti hakkama
 • 110EUR- Rahaliselt on su elus veidi kitsas, kuid saad hakkama
 • 180EUR- Sinu elus on küllus ja saad seeläbi ka teiste osalemist toetada
 • Kui osalemine jääks raha taha, anna Ainile märku ja leiame lahenduse.

Vajalik varustus

 • Ilmale sobivad riided ja jalanõud õues viibimiseks ja matkamiseks
 • Magamiskott või pleed öösel peale võtmiseks
 • Muu varustuse kohta saadame osalejatele täpsema info

Registreerimine ja lisainfo kuni 28.08:

Ain Mihkelson, 50 19 580, ain.mihkelson@gmail.com

Teejuht

Rajaleidja Ain on juba aastakümneid armastanud looduses rännata, otsides võimalusi, kuidas ühendada looduse jõud idamaade ja indiaanlaste muistse tarkusega. Igapäevases elus töötab coachi ja koolitajana, aidates inimestel ja meeskondadel oma unistusi ellu viia.

Vastavalt enesetundele

Preeriarahvastel tähendas visioonirännak enamasti eraldumist neljaks päevaks üksinda loodusesse ilma söögi ja joogita. See oli äärmiselt tõsine katsumus isegi lapsest peale metsikus looduses kasvanu ja karastunu kehale ja vaimule. Visioonirännak aitas seada oma eluteele selge siht, saada vastuseid painavatele küsimustele ning määratleda oma missioon hõimus. Visioonirännak on meelerännak läbi paastumise, eraldatuse ja palvete, mille toel ilmutas end teelisele sageli tema väeloom – läbi kelle omakorda saadi eluteele kaasa kuhjaga tervist, jõudu ja enesekindlust.

Meie seekordne Visoonirännak vältab küll vaid poolteist päeva ja kaks ööd, kuid ohverdades selle aja, võib sinu sisemine rännak kujuneda elu üheks pikimaks ja emotsionaalseimaks teekonnaks. Igaüks saab valida endale sobiva rütmi ja raskusastme. Ei ole tungivat vajadust veeta kogu ööd üksi metsas või rabas- võid öö olla ka lõkke ääres koos teejuhiga. Otsustada saad koha peal enda valmisolekut silmas pidades. Kui oled vähegi looduses liikunud ja saad oma mõtetega hakkama, saad kenasti hakkama ka seekordsel Visioonirännakul.

Mis täpsemalt toimub?

Koguneme reede 04.09 õhtul Paluküla hiiemäe jalamil ja lõpetame pühapäeva hommikul samas kohas.

Esimesel õhtul saame tuttavaks, vaatame ringi, sätime paika taotlused ja pesapaiga. Kulgeme mõnusas tempos looduses ja mõtiskleme vaikuses.

Teise päeva veedame mõnusas tempos Kõnnumaa metsades ja rabades matkates, puhates ja mõtiskledes. Õhtuks leiame endale pesa, kus öö veeta- kes metsas, kes rabas, kes hiiemäel lõkke ääres. Enne pessa siirdumist teeme väikese meelerännaku trummiga ning jagame kogetut just sel määral, nagu sa valmis oled.

Pühapäeva hommikul sõlmime ringi kokku, tähistame mõnusa ampsu ning trummiga kogu looduse hüvanguks.

Täpselt toimuv selgub koha peal sõltuvalt ilmast, keskkonnast ja kokku tulnud inimestest. Liigume ja oleme kooskõlas looduse ja üksteisega.

Visioonirännakust maksimumi saamiseks on hea

 • Vähemalt nädal enne Visioonirännakut lõpetada alkoholi ja lihatoodete tarbimine;
 • Piirata magusa, valgete jahutoodete ja kohvi tarbimist;
 • Leida nädala jooksul enne Visioonirännakut iga päev endale hetk, et olla looduses ja ennast Visioonirännaku lainele viia;

Ülaltoodu on soovitus varasema kogemuse pealt, kuid valid ise, millest loobud ja mida teed.

Mida teised räägivad?

2020 Visioonirännak, suvine pööripäev

“Ma olen täna olnud täitsa omas maailmas ja kõik rännakukaaslased on kogu aeg justkui veel minuga.

Kogu see aeg ma vist puhusin hinges lõkkele tänutunnet, sest mingil hetkel täna sain ma aru, et maailm ei vajagi väga palju midagi muud. See oli mul ilmselgelt meelest läinud, kui vabastava tunde see tekitab. Kõik muutub kirkamaks. Ma soovin väga, et sa jaksaksid ja tahaksid inimesi enda ümber ikka koguda ja neid oma elurada kogu hinge, südame ja meelte ja tarkusega üle vaatama ja uurima panna. Suur-suur aitäh, et olemas oled!“

Siiri Kirikal, 21.06.20

Pikemalt saad tema muljetest lugeda siit.


“Olin sellel nädalavahetusel teinud justkui nii vähe, aga kogenud nii palju. Sain juurde meelerahu, inspiratsiooni ja väge. Nautisin looduse jõudu ja loomulikku olemist. Tunnetasin, mis on päriselt oluline. Mõtted, mis visioonirännakul minuni jõudsid, sütitavad siiani. Olen tänulik.”

Aino-Silvia Tali, 26.07.20

Pikemalt saad tema muljetest lugeda siit.


Aini enda muljetest saad pikemalt siit lugeda.


2016 Visioonirännakul osalenute muljeid

“Siirad tänusõnad Sulle veelkord väga mõnusa, meeldejääva  ja laheda rännakunädalavahetuse eest ! Väga hästi olid osalejad valinud: kõik sobisid omavahel hästi kokku, ei mingeid pingeid, emotsioone ega hinnanguid.

Mõtlesin, et lasen oma mõtetel-tunnetel üle öö natuke settida ja vaatan, et kas täna hommikul on sama tunne kui eile ja siis jagan Sinuga oma tagasisidet :). Peaaegu et uskumatu lugu, aga tunne oli endiselt sama  „kerge“ ka täna hommikul. Ma ei oska seda tunnet kuidagi teistmoodi nimetada kui „kerge“. Püüdsin eile ka natuke tagasi vaadata, et mis hetkel ma esmakordselt seda kerguse tunnet tajusin / teadvustasin, kuid täpset momenti ei taastanud ja see vist polegi nii tähtis.

Kuigi seekord ei olnud ma kaugeltki mitte valmis üksi metsa jääma (isegi teistega koos olles said hirmud-kartused võitu),  siis pehmematel asjaoludel ma seda väljakutset endale edaspidiselt ei välista.  Juunis –juulis esimene katse metsa jääda oleks mulle kindlasti jõukohasem ülesanne.

Aga täna olen ma lihtsalt tänulik, et elu minu teele sellise nädalavahetuse nende inimestega ja nendel asjaoludel tõi. Olen tänulik, et sain kogeda neid tundeid, mida tundsin ja tunnen. Tänulik, et olen täna kogemuse ja teadlikkuse võrra rikkam. Olen lihtsalt tänulik ja rõõmus!

Päikeseliste tervitustega töölaua tagant, Meelike”

Meelike Paalberg


Kõik see algas aastal 2013, kui ma suurelt panganduse rattalt maha sain. Siis ei julgenud ma selliseid samme astuda. Nüüd ma olen taaskord elutee punktis, kus tekib soov otsida vastuseid sügavamatele küsimustele.

Palgatööd tehes, rutiini nautides ja mõnes mõttes ka mugavustsoonis olles ei teki sul aega ja võimalust mõelda selliste asjade peale, mida sa elult tegelikult tahad või mida sa oled siia ilma tegema tulnud. Kõik on just kui olemas ja elu hea, kuid hing ihkab enamat.

Aini on mul rõõm lähedalt tunda juba 15 aastat. Olen tema tegemisi jälginud ja neile kaasa elanud. Tema Visioonirännak on täpselt see mida vajad, kui on soov rutiinist välja tulla, ennast proovile panna ning sügavamatele küsimustele vastuseid otsida.

Minule Aini Visioonirännak väga meeldis. Seal sai end tõsiselt proovile pandud. Kadus ajataju, soov nutitelefoni vaadata, ei näpistanud nälg ega seganud öine külm. Kõige selle juures tegelesid hoopiski iseendaga.

Visioonirännak andis mulle väga hea ja mõnusa tunde ning mis kõige olulisem, õppisin end paremini tundma. Mõned küsimused said vastuse ja teatud teemad kinnituse.

Soovitus kõigile, kes järgmine kord planeerivad nädalavahetuse puhkust spaas. Võib olla oleks õigem ja kasulikum võtta ette üks Visioonirännak.

Lisaks olin pooleteist päevaga kaks kilo alla võtnud, see on ka mega :)”

Priit Ärmpalu


“Visioonirännak oli sügav ja imeline rännak iseendasse, oma lättesse. Kogu rännaku jooksul oli tunda tugevat kogukonna toetust. Imestasin pärast naastes, et kuidas on võimalik, et ühe ööpäeva jooksul kaob ajataju täiesti ära – aga see juhtus. Ainult loodusrütmide järgi sai aru, mis päeva osaga tegu. Tegevused, lood, ühine olemine – see kõik võimaldas olla täielikult hetkes. Kellel on huvi ja julgust, sellel soovitan kindlasti veeta rabas öö. Taotluse olemasolul ja meele vaigistamisel võib loodus vastata su küsimustele huvitaval moel. Nii sain mina läbi isikliku eneseületuse endale rännakult huvitavaid vastuseid. Pole kunagi paastunud, aga rännaku jooksul tegime ühepäevase paastu. See oli raske, kuid kohapeal valmistatud tee, väelaulud ja kogukonna toetus toetavad sind ja sa oled sellest üle. Selle võrra on järgmise päeva hommikune söök seda meeldivam ja tegelikult on su keha sulle pärast tänulik, et lubasid tal päeva puhastuda. Uskumatu, mida kõike on võimalik ühe päeva jooksul looduses meeldivate inimeste ning iseendaga olles kogeda.

Tänan sind, Markot ja Kuldarit imelise rännaku eest!”

Risto Sulu

2017 juuni Visioonirännaku mõtted ja muljed

Visioonirännakul osalenud Kerttu Kongase muljed leiad siit.

Aini muljed ja mõtted leiad siit.

2018 Visioonirännaku mõtted ja muljed

Leiad siit.

2019 Visioonirännaku mõtted ja muljed

Leiad siit

Indiaanlased räägivad

Lakota Medicine man Archie Fire Lame Dear on visioonirännakut kirjeldanud: „… see on unenägu ülevalt poolt, mis teeb sinust teise inimese. Lakoota, kes ei ole ühtegi visiooni vastu võtnud, on vaene inimene. Visioon tähendab kuulda hääli ilma helita, näha inimesi ja loomi mitte silmade vaid südame ja vaimuga.“

„Paastumise ja palvetamise elamus, õnn olla kord päev või kaks kõikide asjade loojaga kahekesi tasub kõiki pingutusi. Vana indiaanlane ütleb: „Paastumine ja palvetamine aktiveerivad inimese kehas isetervendusjõud. Tihti on see plahvatuse sarnane…Wakan Tanka on asja nii lihtsaks teinud, aga inimene ei taha sellest aru saada. Ta teeb oma eksistentsi põrguks, selle asemel, et elada paradiisis.“

Registreerimine ja lisainfo kuni 28.08:

Ain Mihkelson, 50 19 580, ain.mihkelson@gmail.com