Mida ägedat tõi aasta 2021?

On olnud äärmiselt mitmekihiline aasta. Täis rõõmu ja rahu, raskeid ja ülevaid hetki.

Olen saanud uusi asju teha ja kogeda. Asju, mis on hingesügavustes pikalt oodanud ja küpsenud.


Uued algused

Juhi5 meeskond

Pikas plaanis väga suure mõjuga on Juhi5 loomislugu. Alguse sai see kõnest Olesija Sauega, kes kutsus kampa. Ühte ameeriklaste juhi arenguprogrammi Eestisse tooma. Vaatasime sellele kogu meeskonnaga otsa. Saime aru, et tahame palju ägedamat ja kaasaegsemat luua. Nii see teekond lahti läks.

Oleme saanud katsetada ja luua. Innustuda ja läbipõlemise äärele jõuda. Sealt uuele tasemele tõusta. Kuid see kõik on alles algus ja tulevik ise näitab, mis ees ootab. Lisa saad siit lugeda.

Tänud teile mu head teekaaslased Olesija, Aili, Jaanika, Ivar ja Reelika!


Mis on päriselt oluline?

Mis on Päriselt oluline?
Pilt: Faye Cornish on Unsplash

Kevadel aitasin Eesti Mentorite Koja kevadseminari korraldada. Sain rääkida, mis on päriselt oluline, sügavamal tasandil. Vestlusi vedas Joonas Hellermaa, kes on minu jaoks üks säravamaid tähti Eesti ajakirjanduses. Olid sügavad jagamised ning taipamised, mis läksid korda nii mulle kui teistele. Lähemalt saad siit lugeda. Tänud kõigile asjaosalistele!

Mais-juunis õppisime uuel moel ja uue sisuga vaimujõu kasutamise harjutusi panga juhtidega. Vaatasime, kuidas rasketel aegadel vastu pidada. Kuidas leida indu ja panna silmad särama nii endal kui teistel. Kuidas leida tasakaal igapäevases keeristormis. Olid väga ägedad töötoad- tänud kutsumast!


Päikeseline suvi

Palverännaku lõpp Valkas

Suvel käisin pikemal palverännakul Tallinn-Valka teekonnal. Olin palverännu mõtet pikalt soojendanud ja oodanud. Sel suvel loksusid tükid kenasti paika ja ammune unistus sai teoks. Paljud asjad said selgemaks, mis vääriksid eraldi kirjatükki. Soovitan kõigile- pikem käimine puhastab meeled ja loob selgust. Tänud Camino Estonia eestvedajatele, kes mind punti võtsid!

Peale palverännakut tuli kohe otsa Visioonirännaku vedamine Võrumaal. Tegime seda koos Toomas Trapidoga. Koht sama, sisu mõneti uus. Nii nagu ise kasvan, nii on ka osalejad iga kord erinevad. Seekord oli ka loodus meie poolt, sadades ja päikesega õnnistades just õigetel hetkedel. Tänud Toomasele kutusmast!

Visiooonirännak 2021

Tormiline sügis

Oktoobri alguses, koroona teise laine haripunktis, tegime juba mitmenda töötoa Jõgevamaa ettevõtjatega. Hübriidversioonis minu moodi- asjaliku jutu vahele Endla rabas sumpamisega. Rääkisime isejuhtimisest ehk juhtideta juhtimisest. Puhas rõõm oli näha juhte, kes tahavad enda meeskonnale ja ettevõttele parimat.

Koroona vaheaeg– oktoobri lõpus võttis koroona kogu meie perel aja maha. Esimesed kolm päeva oli üsna niru olla. Tagantjärgi vaadates oli see aga hea rahulik ja õpetlik kaks nädalat. Enne läks tempo maruliseks ja vaim lendama, haigus tõi aga maa peale tagasi. Sain niisama vedeleda, lugeda ja elu üle järgi mõelda. Boonusena pani see mind elu veidi rahulikumalt võtma.

Valimiskarussellis; Pilt: Siim Solman

Sügisesse jäi ka kohalikel valimistel osalemine. Kutsuti nii kenasti, et ei saanud ära öelda. Tulemus- nii ja naa. Tegelikult on südames hea meel- saan nüüd muudele teemadele keskenduda.


Spirituaalne intelligentsus ehk Vaimutarkus

Sügisel tuli spirituaalse intelligentsuse ehk vaimutarkuse teema aktiivselt lauale, lausa viiel moel.

Esiteks sain mitme juhtide meeskonnaga vaadata, mida see tähendab ja kuidas juhtimisse puutub. Olid äärmiselt inspireerivad kohtumised!

Teiseks said minu kümne aasta pikkused otsingud ja ülikoolis omandatu konkreetse väljundi. Tegin lõputöö raames kaks töötuba teemal „Vaimne tarkus inimestega töös. Pikemalt saad selle sünniloost siit lugeda.

Vaimne tarkus töös inimestega

Kolmandaks sain osa ALFA kursusest, mis avas kristliku õpetuse tagamaid ja sügavama tunnetuse. Esitas hulga väga häid suuri ja sügavaid küsimusi (oi kuidas mulle meeldivad küsimused!) ning pakkus südant soojendavaid arutelusid. Tänud Rapla Vabakogudusele selle eest!

Neljandaks- oktoobris alustasin Spiritual Intelligence coachi sertifitseerimis programmi. See oli nagu koju jõudmine. Minu jaoks üdini loomulik, loogiline, inspireeriv ja samas sügavuti minev. Tänu koroona saan üle veebi osaleda, selmet Houstonisse väljaõppele lennata. Plaanin uue aasta esimeses kvartalis lõpetada.

Juhi 5.1

Viiendaks- Juhi5 seltskond innustas mind oma vaimset olemust ja maailmavaadet jagama. Mulle meeldib Robin Sharma raamat „Pühamees, surfar ja tegevjuht“. Kui kaks viimast tegelast on tuttavad, siis nüüd sai ka pühamees kapist välja. Alguses oli maru hirm, pärast suur rõõm enda avamisest.

Siia alla kuuluvad ka meditatsioonid. Seni olen neid ligi 10a oma „lõbuks“ õppinud ja praktiseerinud. Vahel ka transpersonaalses coachingus kasutanud. Sel aastal leidsin lõpuks julguse neid avalikult ja suuremalt teha. Võeti väga soojalt vastu, tänud kõigile innustajatele! Stiilinäite uue aasta plaanidele jõu juurde saamise meditatsioonist leiad siit.


Aasta lõpp

Kujunes tormiliseks, lisaks tööasjadele läks ülikooli lõputööga kiireks. Kuigi teen selle praktilise projektina (vaimse tarkuse koolituse loomine), võttis teooria kokku panek ja kirjutamine hulk aega. Veidi on veel teha, kuid valgus juba paistab tunneli lõpus.

Sünnipäeva üllatuspidu rabamatkaga

Enne aastavahetust sain inspiratsioonilaksu healt sõbralt Allenilt. Ta tegi oma naisele tõelise üllatuspeo sünnipäevaks. Oh seda rõõmu, kui seotud silmadega kohale toodud kaasa lõpuks lumiste puude all oma sõbrannasid nägi. Käisime rabas ja pidasime lumepiknikku. Nautisime indiaankojas lõket, pidulikku indiaanisööki ja trummirännakut.

Oli tõeliselt lahe päev, mis pani mõtlema, miks ma ise midagi nii ägedat pole teinud? Teistele ju teen, aga….  Kuid selleks ju head sõbrad ongi, et meid inspireerida.


Kokkuvõte

Kokkuvõttes on minu jaoks ääretult lahe aasta olnud. Tunnen, et algamas on uus ja veel ägedam periood, kus saan seni kogutu teistele edasi anda. Veel targemal ja sügavamal moel.

Kui tahad endale aastast kokkuvõtte teha, siis siit leiad toreda abimehe Kati Oravalt. See aitab hästi mõtteid seada.


Mida uus aasta toob?

Pilt: Denys Nevozhai on Unsplash

Tao moodi võid lihtsalt vaadata ja eluga kaasa minna. Lugeda märke teel ja nende järgi toimida. See ei tähenda mittemidagi tegemist, vaid juhindumist oma sisetundest ja keskkonnast. Vajadusel ka suuremate muudatuste tegemist.

Kui sulle meeldib plaanide tegemine, võid juhatust sellest kirjatükist leida.


Tänan Sind, et jaksasid lõpuni lugeda!

Soovin kõigile nii rahulikke kui rõõmsaid hetki uude aastasse!

Ain Mihkelson