Vaimne tarkus töös inimestega- esimesed viljad

Aasta tagasi Tartu Ülikooli minnes polnud mul õrna aimugi, miks ma sinna lähen. Lihtsalt tekkis tugev tunne, et nüüd tuleb minna. Selginemine on ajapikku tekkinud, ja alles eile sain lõplikult aru.

Esimene aasta ülikoolis oli päris keeruline.

Esimese semestri õppemaht oli korralik- võtsin poolteist korda rohkem aineid ette nähtust. Ained olid lihtsalt nii põnevad. See pani korralikult pingutama ja samas ka väsitas. Suurt muud peale õppimise ei jõudnudki teha.
Lisaks õpingutele tõi kool kaasa ka vaimse kasvamise.
Tõi mind oma usule ja päris olemusele lähemale. Avas täiesti uued tahud ja kihid enda, teiste ja maailma mõistmisel. Tõi ühelt poolt sügavama, teiselt laiema ja süsteemsama vaimsuse mõistmise.
Kevadel läks kergemaks ja veel ägedamaks.
Sain valida ained, mis otseselt haakusid minu kutsumusega. Hakkasin kokku panema enda magistri lõputöö projekti.
Tänuväärt viisil saame klassikalise lõputöö asemel luua midagi käega katsutavat, millest saavad kõik kasu. Otsustasin luua koolituse, mis aitaks inimestel paremini mõista enda ja teiste vaimset olemust ning kujunemist.
Olga Schihalejev (üks meie ägedatest õppejõududest) aitas koolituse kava kokku panna ja läbi mõelda. Sain sellesse põimida paremiku nii ülikoolis õpitust kui viimase 10a jooksul kogututust.

 


Eile saigi see koolitus tehtud.

Kokkuvõttes oli müstiliselt äge päev, kus tunned, et hing lööb suurest rõõmust tantsu. Kõik asjad lähevad imelisel viisil paika. Tänutunne on nii suur, et ei taha südamesse ära mahtuda. Tunned, et just selleks oledki siia maailma sündinud ja see ongi praegu minu kutsumus selles elus.

Küsid miks mulle eilne nii meeldis?

Esiteks- kokku tulid väga inspireerivad inimesed erinevatest valdkondadest. Juhid, coachid, mentorid, konsultandid. Omal käel tegutsejatest suurfirmades töötajateni välja.
Teiseks – sain seni kogutu teistele edasi anda. Näha, kuidas see inimesi kõnetas ja puudutas, sügavamal tasandil, viis edasi.
Kolmandaks- saime jagada südamest tulevaid lugusid. Avanesime ise ja saime uusi taipamisi teiste lugudest.

Mida teised ütlesid?

Mulle nii meeldis lõpus ühe osaleja ütlus: „ei juhtu just tihti, et inimestega surmast räägid. Veel vähem võhivõõraga.“ Ometigi juhtus nii, et saime rääkida ausalt sellest, mis on tõesti oluline. Sellest, mis meid kõnetab Inimesena sügavamal, hingetasandil.
Teine tore seik oli peale sügavamat Allikarännakut. Mitu inimest ütlesid: „Lihtsalt nii hea on olla! Polegi enam muud vaja, kõik on juba hästi.“ Ja sa näed ning tajud, et neil on tõsi taga, ning sõnad muutuvad üleliigseks.
Viimane, minu jaoks oluline peegeldus oli „See oli „kõva samm edasi“ ning „sain hea spikri harjutustega edasiseks“.
 
Üks osalejatest, Tiiu Hinnov, kirjutas hiljem aga nii:
“Mõeldes ennast tagasi sellesse erakordsesse päeva, mil osalesin Aini korraldatud töötoas „Vaimusus töös inimestega“,  tunnen endas taas sooja ja sügavat tänutunnet Aini ja kõigi teiste töötoas osalenute suhtes.
Harukordne mõtete sünergia, mis tekkis osalejate vahel kohe  päeva alguses kestis, ja isegi süvenes, kõigi koos veedetud  tundide vältel. Kogu selle üsna tundliku  teema väga osav, hästi läbi mõeldud ja tunnetatud avamine Aini poolt süstis kõigisse osalejatesse piisvalt julgust olla avatud, aus  ja siiras oma mõtete väljendamises. Paljud harjutused panid meid enda sisse tavapärasest sügavamalt vaatama, uurima  ja seda lõpuks ka kaaslasega jagama.

Mina pean tunnistama, et need teadmised, taipamised ja kogemused mida töötoast kaasa sain, hakkasid alles mõni päev hiljem minu sees tõeliselt kasvama, oma õiget kohta leidma ja mind vaimselt rikastama. Sain palju enam teadlikuks iseendast, oma mõtetest ja maailmapildist. Julgesin vaadata sügavamale oma hinge, hinnata ümber mõned kasutud mõttemustrid ja leidsin üles tee oma sügavama sisemise rahu suunas. Taotlus mille esitasin  töötoa alguses sai täidetud paremini kui oleksin osanud iial loota.

Väga palju uusi, värskeid ja innustavaid mõtteid sain juurde oma tööks inimestega. Südamest  loodan et minu head kliendid saavad edaspidi osa sellest minus tärganud spirituaalse intelligentsuse kasvust, mille olemusest olen ise tõeliselt lummatud.

Soovitan selles töötoas osalemist igale inimesele kes soovib saada sügavamalt teadlikuks iseendast, samuti sellest kuidas näha ja tunnetada inimest,  kelle arengu heaks  ta töötab.

Sügav ja siiras austus sulle, hea Ain!

Namaste!”


Algusesse tagasi- miks ma ülikooli läksin?

Näen, et see on aidanud mul tohutult kasvada.
Olen saanud kinnitust oma senistele elukogemustele ja mõtetele. Julgen neid kogemusi nüüd ka teistega jagada.
Näib, et vaimse tarkuse järgi on tänapäeva hektilises maailmas vajadus.
See toob meid keskmesse tagasi, maandab ja pakub tuge rasketel hetkedel. Innustab ja inspireerib kasutama parimat meis. Looma parimat endile ja teistele.
Siirad tänud kõikidele, kes kaasa lõid ja selle ägeda päeva koosloomes osalesid!

Millal järgmine toimub?

14.12.21 teeme uue töötoa, kuna oktoobris ei saanud kõik soovijad osaleda. 
Täpsema info leiad siit.

Tänan Gunnar Toomemetsa ja Ülle Susi, kes innustasid mind selle teemaga „kapist välja” tulema. Mõtlesid kaasa ja aitasid koolituse tutvustusega.
Tänud Fontese lahkele perele võõrustamise ja ruumi eest! Eriti Janne Einulale, kes meie eest kogu päeva hoolt kandis.
Tänan Eesti Mentorite Koda, kus sedalaadi ägedad ettevõtmised saavad sündida ja kasvada!
 
Ilusat kesknädalat kõigile!
Ain Mihkelson