Visioonirännak 2018

Oled Sina ja Loodus ja Vaikus.

Kui hästi läheb, siis vaibuvad ka mõtted.

Et saaksid ühenduse, mida vajad, ja vastused, mida vajad.

 

Selle aasta Visioonirännak sobib sulle, kui:

 • Soovid juurde sisemist selgust ja väge
 • Otsid vastust sügavamatele küsimusele
 • Tunned, et hing ihkab midagi teistsugust
 • Soovid kvaliteetset aega iseendale ja lasta meelel tõeliselt puhata

Viibime keskkonnas, kus sünnivad erinevad kogemused:

 • Saad rahulikult öö looduses veeta, just sulle sobivas mahus ja kohas
 • Tekib meelerahu ja rahulolu olevast
 • Kõlavad trumm ja lõkkejutud päris teemadel

Gruppi võtame 5-6 inimest, keda tunneme või keda soovitatakse.

Osaluspanuse määrad ise:

120EUR- Sinu elus on küllus ja saad seeläbi ka teiste osalemist toetada

90EUR- Saad oma eluga kenasti hakkama

80EUR- Rahaliselt on su elus veidi kitsas, kuid saad hakkama

Vajalik varustus:

 • Ilmale sobivad riided ja jalanõud õues viibimiseks ja matkamiseks
 • Magamiskott või pleed öösel peale võtmiseks

Registreerimine kuni 18.09 ain.mihkelson@gmail.com

Teejuht

Rajaleidja Ain on juba aastakümneid armastanud looduses rännata, otsides võimalusi, kuidas ühendada looduse jõud idamaade ja indiaanlaste muistse tarkusega. Igapäevases elus töötab coachi ja koolitajana, aidates inimestel ja meeskondadel oma unistusi ellu viia.

Vastavalt enesetundele

Preeriarahvastel tähendas visioonirännak enamasti eraldumist neljaks päevaks üksinda loodusesse ilma söögi ja joogita. See oli äärmiselt tõsine katsumus isegi lapsest peale metsikus looduses kasvanu ja karastunu kehale ja vaimule. Visioonirännak aitas seada oma eluteele selge siht, saada vastuseid painavatele küsimustele ning määratleda oma missioon hõimus. Visioonirännak on meelerännak läbi paastumise, eraldatuse ja palvete, mille toel ilmutas end teelisele sageli tema väeloom – läbi kelle omakorda saadi eluteele kaasa kuhjaga tervist, jõudu ja enesekindlust.

Meie seekordne Visoonirännak vältab küll vaid poolteist päeva ja ühe öö, kuid ohverdades selle aja, võib sinu sisemine rännak kujuneda elu üheks pikimaks ja emotsionaalseimaks teekonnaks. Igaüks saab valida endale sobiva rütmi ja raskusastme. Ei ole tungivat vajadust veeta kogu öö üksi metsas või rabas- võid öö olla ka lõkke ääres koos teejuhiga. Otsustada saad koha peal just täpselt enda hetke valmisolekut silmas pidades.

Anname endale aru, et seekordne Visioonirännak ei pruugi igaühele sobida. Kui aga oled looduses vähegi liikunud ja saad oma mõtetega hakkama, siis saad hakkama ka sel ööl.

Mis täpsemalt toimub?

Koguneme laupäeva 22.09 südapäeval Paluküla juures ja lõpetame pühapäeval keskpäevaks samas kohas. Esimese päeva veedame mõnusas tempos puhtas looduses matkates, puhates ja vaikuses mõtiskledes. Õhtuks leiame endale pesa, kus öö veeta- kes metsas, kes rabas, kes hiiemäel lõkke ääres.

Järgmisse päeva jäävad väike matk, meelerännak trummiga ning kogetu jagamine just sel määral, nagu sa ise valmis oled.

Mis täpselt toimub, selgub aga koha peal sõltuvalt ilmast, keskkonnast ja inimestest, kes kokku saavad. Liigume ja oleme kooskõlas looduse ja üksteisega.

Seekordne Visioonirännak peaks sobima ka kõige suuremale introverdile- saad olla mõnuga omaette, ilma et keegi pidevalt tüütaks.

Visioonirännakust maksimumi saamiseks soovitame:

 • Vähemalt nädal enne Visioonirännakut lõpetada alkoholi ja lihatoodete tarbimine;
 • Piirata magusa, valgete jahutoodete ja kohvi tarbimist;
 • Leida nädala jooksul enne Visioonirännakut iga päev endale hetk, et olla looduses ja ennast Visioonirännaku lainele viia;

Ülaltoodu on soovitus varasema kogemuse pealt, kuid valid ise, millest loobud ja mida teed.

Indiaanlased räägivad

Lakota Medicine man Archie Fire Lame Dear on visioonirännakut kirjeldanud: „… see on unenägu ülevalt poolt, mis teeb sinust teise inimese. Lakoota, kes ei ole ühtegi visiooni vastu võtnud, on vaene inimene. Visioon tähendab kuulda hääli ilma helita, näha inimesi ja loomi mitte silmade vaid südame ja vaimuga.“

„Paastumise ja palvetamise elamus, õnn olla kord päev või kaks kõikide asjade loojaga kahekesi tasub kõiki pingutusi. Vana indiaanlane ütleb: „Paastumine ja palvetamine aktiveerivad inimese kehas isetervendusjõud. Tihti on see plahvatuse sarnane…Wakan Tanka on asja nii lihtsaks teinud, aga inimene ei taha sellest aru saada. Ta teeb oma eksistentsi põrguks, selle asemel, et elada paradiisis.“

Eelmistel Visioonirännakutel osalenud räägivad

2017 juuni Visioonirännaku mõtteid ja muljeid

Visioonirännakul osalenud Kerttu Kongase muljed leiad siit.

Aini muljed ja mõtted leiad siit.

2016 Visioonirännakul osalenute muljeid:

Meelike Paalberg:

“Siirad tänusõnad Sulle veelkord väga mõnusa, meeldejääva  ja laheda rännakunädalavahetuse eest ! Väga hästi olid osalejad valinud: kõik sobisid omavahel hästi kokku, ei mingeid pingeid, emotsioone ega hinnanguid.

Mõtlesin, et lasen oma mõtetel-tunnetel üle öö natuke settida ja vaatan, et kas täna hommikul on sama tunne kui eile ja siis jagan Sinuga oma tagasisidet :). Peaaegu et uskumatu lugu, aga tunne oli endiselt sama  „kerge“ ka täna hommikul. Ma ei oska seda tunnet kuidagi teistmoodi nimetada kui „kerge“. Püüdsin eile ka natuke tagasi vaadata, et mis hetkel ma esmakordselt seda kerguse tunnet tajusin / teadvustasin, kuid täpset momenti ei taastanud ja see vist polegi nii tähtis.

Minu eredaim elamus oli kindlasti higitelk ja higitelgi tseremoonia: vabastav, kirgastav, siiras, aus, ehe, mõnus. Võiks vist ka lisada, et sõltuvust tekitav 🙂 Higitelgi teisel ringil mul toimus mingi imeline koormast vabanemise tunne, lõi selgeks ja klaariks kogu olemise.  Raske on seda sõnadega seletada, nagu rahu oleks teinud iseendaga ilma  sisevestlust pidamata. Kooslaulmisel on kindlasti  selles oma osa – väga väestav ja liitev tegevus, armas ka.

Kuigi seekord ei olnud ma kaugeltki mitte valmis üksi metsa jääma (isegi teistega koos olles said hirmud-kartused võitu),  siis pehmematel asjaoludel ma seda väljakutset endale edaspidiselt ei välista.  Juunis –juulis esimene katse metsa jääda oleks mulle kindlasti jõukohasem ülesanne.

Aga täna olen ma lihtsalt tänulik, et elu minu teele sellise nädalavahetuse nende inimestega ja nendel asjaoludel tõi. Olen tänulik, et sain kogeda neid tundeid, mida tundsin ja tunnen. Tänulik, et olen täna kogemuse ja teadlikkuse võrra rikkam. Olen lihtsalt tänulik ja rõõmus!

Päikeseliste tervitustega töölaua tagant, Meelike”

Priit Ärmpalu:

Kõik see algas aastal 2013, kui ma suurelt panganduse rattalt maha sain. Siis ei julgenud ma selliseid samme astuda. Nüüd ma olen taaskord elutee punktis, kus tekib soov otsida vastuseid sügavamatele küsimustele.

Palgatööd tehes, rutiini nautides ja mõnes mõttes ka mugavustsoonis olles ei teki sul aega ja võimalust mõelda selliste asjade peale, mida sa elult tegelikult tahad või mida sa oled siia ilma tegema tulnud. Kõik on just kui olemas ja elu hea, kuid hing ihkab enamat.

Aini on mul rõõm lähedalt tunda juba 15 aastat. Olen tema tegemisi jälginud ja neile kaasa elanud. Tema Visioonirännak on täpselt see mida vajad, kui on soov rutiinist välja tulla, ennast proovile panna ning sügavamatele küsimustele vastuseid otsida.

Minule Aini Visioonirännak väga meeldis. Seal sai end tõsiselt proovile pandud. Kadus ajataju, soov nutitelefoni vaadata, ei näpistanud nälg ega seganud öine külm. Kõige selle juures tegelesid hoopiski iseendaga.

Visioonirännak andis mulle väga hea ja mõnusa tunde ning mis kõige olulisem, õppisin end paremini tundma. Mõned küsimused said vastuse ja teatud teemad kinnituse.

Soovitus kõigile, kes järgmine kord planeerivad nädalavahetuse puhkust spaas. Võib olla oleks õigem ja kasulikum võtta ette üks Visioonirännak.

Lisaks olin pooleteist päevaga kaks kilo alla võtnud, see on ka mega :)”

Risto Sulu:

“Visioonirännak oli sügav ja imeline rännak iseendasse, oma lättesse. Kogu rännaku jooksul oli tunda tugevat kogukonna toetust. Imestasin pärast naastes, et kuidas on võimalik, et ühe ööpäeva jooksul kaob ajataju täiesti ära – aga see juhtus. Ainult loodusrütmide järgi sai aru, mis päeva osaga tegu. Tegevused, lood, ühine olemine – see kõik võimaldas olla täielikult hetkes. Kellel on huvi ja julgust, sellel soovitan kindlasti veeta rabas öö. Taotluse olemasolul ja meele vaigistamisel võib loodus vastata su küsimustele huvitaval moel. Nii sain mina läbi isikliku eneseületuse endale rännakult huvitavaid vastuseid. Pole kunagi paastunud, aga rännaku jooksul tegime ühepäevase paastu. See oli raske, kuid kohapeal valmistatud tee, väelaulud ja kogukonna toetus toetavad sind ja sa oled sellest üle. Selle võrra on järgmise päeva hommikune söök seda meeldivam ja tegelikult on su keha sulle pärast tänulik, et lubasid tal päeva puhastuda. Uskumatu, mida kõike on võimalik ühe päeva jooksul looduses meeldivate inimeste ning iseendaga olles kogeda.

Tänan sind, Markot ja Kuldarit imelise rännaku eest!”

Mida teised on arvanud?

Merike Kim:

„Miks soovitan Aini tegema Visioonirännakut (või mis tahes enesearengu seminari):

Olen Ainiga koos koolitanud nüüd 2 hooaega. Temaga on ääretult põnev ja samas lihtne kaevuda inimhinge sügavustesse ning alati oskab ta küsida neid kõige õigemaid küsimusi, mis tegelikult arengut edasi viib. Lisaks on Aini tugevuseks turvaline toetus looduses matkates. Ta on ise palju matkanud ning oma hooliva suhtumisega loob ta kindlasti ka visioonirännakul koos loodusega toetava keskkonna, mis lubab vajalikel vastustel tulla.“

Sven Jürgenson:

„Mul on olnud suurepärane võimalus olla Aini kolleeg rohkem kui 15 aastat. Olen Aini näinud väga erinevates olukordades nii tööl kui ka väljaspool. Minu jaoks on Ain inimene, kellega võib alati kerge südamega ”luurele minna”.

Osalesin ka ”Swedbanki juhtide isikliku arengulabori” koolituse esimeses grupis ja julgen Aini kui koolitajat soovitada. Aini üks suurimatest väärtustest minu jaoks seisnes tema isiklike arengualaste kogemuste oskuslikus jagamises. Olgu need siis seotud igapäeva rutiinide muutmise, spordi, toitumise või õige mõtlemisega. Hea on kuulda soovitusi inimeselt, kes on need enda peal edukalt ära testinud. Ain suudab sind aidata läbi selle, et oskab küsida õigel hetkel õigeid küsimusi. Vastates tema küsimustele leiad ühtlasi vastused ka enda sisemistele dilemmadele. Ain ei püüa sinusse ühepoolselt suruda mingit uut tarkust vaid aitab sul areneda läbi su enda mõtete oskusliku peegeldamise nii, et õiged lahendused annad sa tegelikult endale ise.“

Ivika Torpel:

“Aini rännak oma mina juurde ning selle kogemuse õppetundide pealt teistele alternatiivsete võimaluste valjapakkumine on oskus, mida Ain omab väga kõrgel tasemel ning mis antud koolituse puhul on määrava tähtsusega. Ei ole kerge panna seni pea täiesti võõrad inimesed üksteisele endid avama, kogemusi jagama ning nendest äratundmisrõõmu või uusi võimalusi leidma. Selgelt arendav rännak ning mina soovitan seda kõigile, kes soovivad enda elu paremaks muuta. Ainil on oskus märgata grupile olulisemaid teemasid ning võimekus esialgset päevakava mugandada vastavalt.

Minu läbitud koolitus andis mulle palju ning selle uue teadmise ajendil või mõjul olen ennast muutnud. Soovitan tõesti kõigile, kes usuvad, et alati saab midagi veelgi paremini ning ka lihtsamalt – väiksemate muretsemiste, parema energiataseme saavutamise, hingamiste või teisiti mõtlemise läbi.”