Transpersonaalne coaching sügavamatele küsimustele

Transpersonaalne coaching töötab hästi siis, kui inimese ees on küsimused, millele ainult mõistusega ei ole vastust leidnud. Tavaliselt tekivad need küsimused siis, kui inimene on materiaalsel tasandil edu juba saavutanud ja hing ihkab enamat.

Millal ja milleks transpersonaalne coaching?

Hästi töötab see sügavamate küsimuste korral, mis üldjuhul tekivad inimestele elu keskpaiga ringis, viimasel ajal ka noorematel.

Näiteks suured küsimused: Mis on minu kutsumus? Milleks ma siin olen? Kuidas enda piirangutest ja takistustest elus üle saada? Kuidas luua just sellist maailma enda ümber, mis mulle sobib ja minu hinge rõõmsaks teeb? Kuidas oma suhted lähedaste või teistega korda saada? Kuidas iseendaga uuesti sõbraks saada, nii minu hing, keha ja vaim oleksid rahul.

Kellele transpersonaalne coaching sobib?

Inimesele, kes:

  • Tunneb, et tavaline igapäevane elu või töö ei paku enam rõõmu/pinget;
  • Otsib väljapääsu hetkel lahendamatuna näivast probleemist;
  • Tunneb, et miski temas endas takistab teda oma päris elu elamast;
  • Otsib midagi uut oma ellu, kuid tavapärane mõtlemine pole veel vastuseid toonud;
  • Saab aru, et maailm on veidi suurem kui see, mis esimese hooga välja paistab;
  • On valmis katsetama ja kaasa mängima;
  • On valmis astuma reaalseid samme oma elu paremaks muutmise suunas.

Mis eristab transpersonaalset coachingut “tavalisest”?

Peamine erinevus on ühenduse loomine inimese kõrgema alateadvuse ja päris minaga. See võimaldab saadud taipamised igapäeva ellu rakendada nii, et elul on mõte ja süda on rahul.

Kõlab nagu hookus-pookus? Mõtle olukordade peale, kus sind on tabanud inspiratsioon, oled saanud mõne tõeliselt uue ja läbimurdelise idee või lahenduse enda probleemidele. Võib-olla oled tundnud, kuidas miski on sind tõeliselt kõnetanud- hea film, muusika või muu ülev kunstiteos.

Need kogemused tulevad nn kõrgemast alateadvusest (inglise keeles superconsciousness), mis ulatub kaugemale, kui inimene ratsionaalse mõistusega suudab välja mõelda.

Väidetakse, et kõik geeniused on ühel või teisel moel kõrgemate teadvuse tasanditega seotud ja on just sealt inspiratsiooni ning uusi mõtteid/lahendusi ammutanud. Veidi saab kõrgema alateadvuse kohta lugeda siit, sügavama huvi korral Roberto Assagioli eesti keeles ilmunud raamatutest “Psühhosüntees” ja “Transpersonaalne areng”.

Too mõni näide!

Väljavõte kliendi kirjast:

“Tere, hea Ain!

Minu jaoks oli pea pooleaastane coach’itud teekond väga eriline. Sinu leebelt julge stiil – see on unikaalne! Kohtumistel puistad sa sõnumeid, mis ei tühista midagi, aga hoiavad alles kõik vajaliku ja tekitavad südamesse midagi sisemise naeratuse taolist. Lisaboonusena muutusin ma tähelepanelikumaks. Kui mind ootas ees mõni keerukas sinu poolt antud ülesanne, saatis mind sel ajal justkui „tunni ajal“ kaasa pakitud kosutav vaikus põues ja valmisolek mõelda südame ja instinktiga.

Mida kõike ma selle jooksul ei avastanud! Esmalt sain ma välja oma kokku jooksnud olekust ja tagasi usalduse maailma vastu – olen ühes töös kirjutanud, et „sa oled ulatanud mulle iseenda ja maailmaga ära leppimise juhise“.

Me teame, et mõtted ja tunded on väga väärtuslikud maailma tajumise allikad. Nendest mitte välja teha oleks suur rumalus. Keerulistel aegadel tekitavad nad meis metsikut tohuvabohu, mis muudab maailma nägemise ahtaks ja enesetunde hapraks. Taipasin, et just suur segadus annab parima võimaluse sealt olulisim välja sõeluda. Milline vabanemine! Kuidas seda aga teha, on võimas tööriist, mille mulle edasi andsid!

Ühe kodutöö sisse olengi kirjutanud nii: „Ühel päeval kohtusin ma Teejuhiga. Teejuht seisis äkitselt minu eluteel ja muudkui viipas asjade poole, mis seda risustasid.“

See oli valgustav hetk, kui ma õppisin tasapisi omaenese ja teiste hädasid nägema kui võimalusi, mida „enda heaks tööle panna“ –  need on sinu sõnad! Ja kui siia otsa lugeda sinu soovitatud Laozi tarkust, sain ainuüksi sellega tegelemisest ellu lisaks ühe põhjapaneva ülesande. Ma oleks saanud endale justkui uue hääle.

Kokkuvõtteks panin enda jaoks kirja 20 tõdemust elu kohta ja ühe suure soovi – uurida taod. See täidab ja toidab mu vaimu praegu väga jõuliselt ning on valmis lisanduma minu ellu ühel või teisel moel. Kuidas – seda ma veel ei tea, aga praegu ma õpin usaldama oma elu teise poole teeotsa … mis on hoopis kirjum ja avaram kui esimene.

Olen otsatult tänulik!”

Siiri Kirikal, Oma Maitse peatoimetaja

Kuidas transpersonaalne coaching “töötab”?

Lõpuni ei oska seda keegi sõnadega kirjeldada, kuna osa “tegevusest” toimub mõistusest kõrgemal tasandil. Samas on transpersonaalne coaching inimesele just tänu sellele lihtne. Kasutame erinevaid loovaid tehnikaid ja visualiseerimisi, mis viivad inimese kontakti enda sisemise tarkusega teadvuse kõrgemalt tasandilt.

Välja näeb see suuresti nagu sundimatu ja kerge vestlus koos väikeste loominguliste momentidega erinevates vormides. Parem on seda kogeda kui lugeda. Vahe on umbes sama, kui kirjeldada kellelegi, mis on seks või jäätise söömine, kui ta ei ole seda kunagi kogenud. Tõeline kogemus jääb edasi andmata.

Teine pool võrrandist on ratsionaalne- saadud info tõlgendamine igapäevaseks kasutamiseks. Olgu need siis tegevused oma soovitu saamiseks, kinnistamiseks või edasi arendamiseks. Kuna saadud vastused tulevad inimese “südamest”, siis on tavaliselt järgnevad tegevused rõõmu ja inspiratsiooni tekitavad, mitte raske rassimise maiguga. Vahel küll ka väikese eneseületuse momendiga, kuid see käib kasvamise ja arengu juurde.

Minu jaoks on eriti kõnetav, kui “lihtne” on transpersonaalne coaching inmestele ja kuivõrd mõjuvõimas see on. Võib-olla on põhjus selles, et olen nende teemadega juba mõnda aega töötanud. Kuid ikkagi on transpersonaalset coachingut olnud äärmiselt mõnus ja mõjus kasutada.

Palju aega ja raha investeerima pean?

Ühe kohtumise kestvus on sõltuvalt inimese tüübist 1-1,5h.

Kohtumiste arv sõltub teema/küsimuse keerukusest ja konkreetsest inimesest. Üldjuhul kulub 6 või enam kohtumist, kuid vahel piisab ka kolmest korrast. Üldiselt on 6 kohtumist alustuseks paras.

Kohtumise hinnad:

Ärikliendid: 270EUR+km üks kohtumine

Erakliendid:

Valid kohtumise hinna ise vastavalt enda võimalustele:

  • Sul läheb elus väga hästi ja saad teisigi toetada- 240eur;
  • Saad oma eluga kenasti hakkama- 170eur;
  • Rahaliselt on su elus pisut kitsas, kuid saad hakkama- 120eur.

Tahad proovida või lisa uurida?

Kirjuta Ainile või helista numbril+372 50 19 580. Räägime üle, kas sinu küsimuse või teema puhul saan sulle kasulik olla. Kõne ei kohusta sind millekski.

Kui teema tundub sobima, räägime täpsemalt, mis ja kuidas. Vajadusel saan soovitada sulle teisi paremini sobivaid coache või mentoreid.

Minu taustast

2010. aastal jõudsin mentorluse juurde- kuidas inimesi toetada nende arengu teel. See tundus nii äge- nägin, kuidas asjad toimivad ja arvasin, et nüüd olengi valmis mentor. Tegutsesin põhitöö kõrvalt mentorina 5 aastat.

2015. aastal lahkusin pangast, otsustades inimeste toetamise läbi mentorluse ja coachingu enda põhitööks teha.

2016 lõpetasin rahvusvahelise lahendusekeskse coachingu programmi. Arvasin, et nüüd on kõik, olen tõesti valmis ja see ongi minu elutee.

2016 sügisel sattusin omamoodi kriisi. Sain aru, et üks eluetapp minu arenguteel on läbi saanud ja uus pole veel alanud.  Kõik õpitu on olnud kasulik ja toimiv, kuid ometi midagi on puudu. Hing kripeldas sees ja andis märku, et on aeg edasi minna. Kuhu aga, seda ei teadnud. Läks mitu kuud, kui tegelesin suhteliselt edutult uue otsimisega.

Lõpuks jõudsin coach Imbi Viiroki abil mõistatusliku sõnapaari transpersonaalne coaching juurde. Eestis toona ühtegi selle teemalist eksperti/õpetajat ei olnud.  Õpetaja leidsin lõpuks Austraaliast- Niran Jiangi (Institute of Human Excellence), kes oli koos sir Whitmore’ga (peetakse tänapäevase coachingu isaks) just mind kõnetava programmi aastaid tagasi välja töötanud.

Programmi läbinuna tundsin end lõpuks koju jõudnuna. Kõik kõlas väga loogiliselt, lihtsalt ja samas sügavalt ning äärmiselt võimsana. Sedakaudu sain ligi sügavamatele väärtustele ja kõrgematele teadvuse tasanditele. Need muutsid märkimisväärselt nii minu enda maailmanägemist ja tajumist kui on aidanud ka teisi paremini teenida.

Enda tugevuseks peangi sügavamat ja laiemat maailma tunnetust, mis on pärit nii kaasaegsest teadusest kui üle maailma korjatud ajatutest õpetustest. Seeläbi saan valida iga inimese jaoks sobivaima lähenemise, et jõuda soovitud sihtideni.

Täpsemalt saad minu kohta lugeda siit.