Aasta: 2016
-
Hirmust hoolimata
Lugu sellest, kuidas hirmust hoolimata hakkama saada. Minu suurim hirm. Aastaid tagasi mõtlesin, mis on minu jaoks kõige õudsem asi üldse, millega võiksin kokku puutuda? Silme ette kangastus konverentsil esinemine. Täiesti võõrastele inimestele. Ja just nimelt rääkimine, nii et see oleks ka huvitav kuulata. Mõni nädal tagasi saigi see teoks ja nüüd on hea oma kogemust…
-
Aini elumuutuse tagamaadest
Aega-ajalt ikka küsitakse, et oled sa hull, et nii hea töö pealt ära tulid? Või miks sa ära tulid ja kuidas nüüd siis olukord on? Ajakirja Psühholoogia Sinule meeskonna abil valmis üks tore intervjuu minu elumuutuse tagamaadest. Kui sul on huvi, siis pikemalt saad lugeda siin. Siinkohal tahan tänada kogu Psühholoogia Sinule meeskonda ja eriti Maarika…
-
Mõttekäigud- avaürituse muljed
Mõttekäigud- veidike “ajalugu” Kogu lugu sai alguse 2016 suvel, kui mõtisklesime Ruti ja Triinuga, kuidas coachingut veelgi laiemale seltskonnale pakkuda. Töötab see ju väga ägedalt ja ei tahaks head asja vaka all hoida. Ühel hetkel, vist peale looduscoachingust rääkimist, tekkis idee teha midagi “linnarahvale”. Mis oleks samamoodi teistmoodi keskkonnas, sisaldaks liikumist ja samas ka coachingu…
-
Looduscoachinguga liikvele
Nüüd võin öelda, et olen looduscoachingut valmis pakkuma ka laiemale seltskonnale. Katsetused on tehtud, õppetunnid saadud ja arvesse võetud. Mitte et looduscoahcing küll kunagi päris valmis saaks. Tegu on väga individuaalse protsessiga, mis sünnib koha peal, sõltudes inimesest, loodusest, ilmast ja kes teab veel millest. Looduscoaching- senised muljed: See tõesti töötab, iga kord omamoodi. Siin…
-
Mis mõte on minu tööl?
“Miks ma seda tööd teen? Ja kellele ning mis kasu sellest üldse on?” Vahel võivad sellised küsimused inimesi tabada. Eriti kui sa töötad mõnes suuremas organisatsioonis ja otse klientidega kokku ei puutu. Teadlased on uurinud, mis mõjutab inimeste motivatsiooni tööl. Kunagi arvati, et piitsa ja prääniku meetod toimib hästi. Peaga tööd tegevate inimeste puhul mõjub see…
-
2016 Visioonirännak- osalenute muljed
2016 Visioonirännak õnnistas meid nii ilmaga kui hea seltskonnaga. Allpool on osalejate muljed 2016 sügisel toimunud Visioonirännakust. Lisaks saad Aini muljeid lugeda siit. Meelike Paalberg: “Siirad tänusõnad Sulle veelkord väga mõnusa, meeldejääva ja laheda rännakunädalavahetuse eest! Väga hästi olid osalejad valinud: kõik sobisid omavahel hästi kokku, ei mingeid pingeid, emotsioone ega hinnanguid. Mõtlesin, et lasen…
-
Visioonirännak 2016- vägevad muljed
Täna sai teoks üks minu pikaajaline unistus- viia läbi Visioonirännak. Päris nii, nagu olen seda ette kujutanud- indiaanlaste moel. Visioonirännak 2016 Laupäeval kogunesime Paluküla mäe all, saime kiirelt tuttavaks ja tegime mõnusa matka laagriplatsile. Marko ja Kuldar olid juba eelmisel päeval kohale läinud ja püstkoja püsti pannud koos higitelgi raamiga. Rabajalatseid valmistamas Veidi põhjalikum tutvumisring ja…
-
Mentoritega rappa ja tagasi
“3:53, kas tõesti peab juba tõusma?”- “Ei pea, aga ise sa ju seda tahtsid.” Umbes sellist sisekõnet avastasin end pidamas sel varasel reede hommikul. 3. septembril toimus Eesti Mentorite Koja sügismatk. Olime võtnud ambitsioonika plaani- olla rabas enne päikesetõusu. Nii kohtusimegi poole kuuest Varbola Linnuse juures- Muinas-Eesti suurima linnuse juures. Kiire tutvumisring, matkaks vajalik ettevalmistus ja juba…
-
Loosalu rappa ja tagasi
“Õnne juurde ei vii ühtegi teed. Õnn ise ongi tee.” Buddha Nädalake tagasi läks üks väike rõõmus seltskond mõnusale matkale. Ilm oli suviselt ilus- päike paistis, sooja oli üle 20C ja puhus korralik tuul. Jahutades just parasjagu ja hoides sääsed piisavalt kaugel. Alustasime reipa sammuga, kõlas nalja ja naeru. Kuna ilm oli aga imeliselt suvine, ei saanud…
-
Mida õppida maailma parimatelt õppijatelt?
Veidi kõikudes ajab ta end püsti, teeb ebaleva sammu ja kukub potsti istukile. Uus katse, sama tulemus. Ja nii palju kordi, enne kui tulevad välja juba kaks sammu. Vanemad pakatavad uhkusest ja plaksutavad rõõmsalt käsi. Aju on äärmiselt kohanev organ, muutudes rohkem kui ükski teine organ inimese kehas tema elu jooksul. Amanda Blake tutvustas WBECS’il teadlaste ajuga seotud viimaste uuringute…