Visioonirännak keha ja vaimu ääremaadele

Visiooonirännak 2021

Visioonirännak 2021

6.-9. augustil 2021

Visioonirännak (Vision Quest, eesti keeles ka visiooniotsing) on iidne püha tseremoonia, mida praktiseerivad paljud traditsioonilised kultuurid. See on läbi aegade austatud rituaal, mis puudutab inimeste südant sügavaimas paigas, hinge kodus, olenemata sellest, millisel maal nad elavad või kuidas nad Loojat tunnetavad ja tunnevad.

Olemus

Visioonirännak on oma olemuselt teadlik eemaldumine igapäevasest elust, mis tavaliselt segab meie meelt ja südant. Me paastume, läheme loodusesse, istume vaikuses, jääme ärkvele ja teadlikuks ning ootame, kuni meie Visioon meid üles leiab. Loodusesse minek võimaldab jätta maha kõik, mis loob barjääri sinu ja sinu sügavama olemuse vahele. See on koht, kus saad olla koos ja üks kõige ümbritsevaga, et kuulata.

Hoidjad

Visioonirännaku hoidjateks on Toomas Trapido ja Ain Mihkelson, kogenud ruumiloojad.

Siinjuures on kohane meelde tuletada, et Visioonirännak on sügavalt isiklik protsess. Hoidja loob vajaliku raamistiku, on otsija jaoks protsessi jooksul vaimselt ja füüsiliselt olemas ning aitab kogetut integreerida, kuid otsingule läheb ja juhatust saab inimene ise.

Iga inimene on oma elus unikaalses kohas ja seega on nö õige ehk eluteel kõige enam abiks olev juhatus miski, mis on indiaanlaste kõnepruugis teada vaid Suurele Müsteeriumile. Seda tasubki siiralt ja alandlikult visiooniotsingul paluda. Paluda parimat võimalikku juhatust, visiooni, toetust.
Kuna maailm on hingestatud ning visioonirännaku ajal on inimene eriliselt tundlik, on oluline sel ajal olla ärgas ning märgata loodust, ilma, meie sugulasi loomi ja taimi, seda, mis neil Sulle öelda on. Tavaliselt ei ole need sõnad, vaid mingi käitumine, laul või muud märgid. Neid ei pea ka kohe tõlgendama hakkama, vaid vastu võtma ja tänama.

Taust

Visioonirännak on meieni jõudnud eelkõige läbi Põhja-Ameerika põlisrahvaste kultuuride, kuid tegu on üldinimliku praktikaga. Seetõttu on oluline suhtudagi sellesse kui millessegi, mis on olemas kõigi inimeste jaoks kui nad seda soovivad. Kultuuriti võib konkreetne vorm olla lihtsalt erinev. Meie teeme seda Eestis, Eesti looduses ja eesti keeles. Tahame siinkohal sisse tuua veel ühe iidse maakeelse mõiste – mõnu. Kuigi see esmapilgul ei seostu visiooniotsinguga, siis miks mitte mõelda, et samaaegselt vaimse ja kehalise pingutusega on see tegevus ka mõnus!

Kuidas?

Kulgeme rahulikult ja mõnusalt nelja päeva jooksul – alustame rahunemisest ja loodusega ühendumisest, hoiame meeles oma taotlusi, puhastume saunas, põimime oma palved ja soovid paeltesse, saame ühenduse oma lapsepõlve, esivanemate, nais- ja meesaspekti ning iseendaga, oleme läbi öö visiooniotsingu pühas ringis, tuleme tagasi, täname ja tähistame ning jätkame rikkamana oma teekonda selles elus.

Registreerunutele saadame lisainfo, mis aitab ettevalmistusi teha.

LAAGER on Hundiallika keskuses, Suuremetsa küla, Võru vald, Võrumaa (u 20 km Võrust) ja lähedalasuvas vanas metsas.

NB! Laagri käigus ei ole lubatud tarbida alkohoolseid jooke ega uimasteid. Samuti ei tarbita visioonirännaku käigus abistavaid aineid ega taimejooke

Osaluspanus

Valid ise vastavalt Sinu võimalustele:
* Saad kenasti hakkama – 245 eurot;
* Sul läheb elus väga hästi, enda osalemisega toetad ka teisi – 285 eurot;
* Materiaalselt ei ole Sul praegu kõige lihtsam – 200eurot.

Korraldajail on õigus osalejatel paluda täita lisaküsimustik, kui meile tundub, et see on Sinu enda heaolu jaoks vajalik.

NB! Osalejate arv on piiratud ja grupi täitudes rohkem inimesi juurde võtta ei saa.

Peale registreerimist väljastame sissemaksuarve summas 100 eurot, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha laagris ja mis jääb loobumisel tagastamatuks ettemaksuks. Ülejäänud osa eest saab tasuda ka osade kaupa, kuid kindlasti peab see tasutud olema kuu enne laagrit.

Registreerimine

toimub siin:

Lisaküsimused

Toomas, 55570010, toomas.trapido@gmail.com
Ain, 5019580, ain.mihkelson@gmail.com,


2016 Visioonirännakul osalenute muljeid:

Meelike Paalberg:

“Siirad tänusõnad Sulle veelkord väga mõnusa, meeldejääva  ja laheda rännakunädalavahetuse eest ! Väga hästi olid osalejad valinud: kõik sobisid omavahel hästi kokku, ei mingeid pingeid, emotsioone ega hinnanguid.

Mõtlesin, et lasen oma mõtetel-tunnetel üle öö natuke settida ja vaatan, et kas täna hommikul on sama tunne kui eile ja siis jagan Sinuga oma tagasisidet :). Peaaegu et uskumatu lugu, aga tunne oli endiselt sama  „kerge“ ka täna hommikul. Ma ei oska seda tunnet kuidagi teistmoodi nimetada kui „kerge“. Püüdsin eile ka natuke tagasi vaadata, et mis hetkel ma esmakordselt seda kerguse tunnet tajusin / teadvustasin, kuid täpset momenti ei taastanud ja see vist polegi nii tähtis.

Minu eredaim elamus oli kindlasti higitelk ja higitelgi tseremoonia: vabastav, kirgastav, siiras, aus, ehe, mõnus. Võiks vist ka lisada, et sõltuvust tekitav 🙂 Higitelgi teisel ringil mul toimus mingi imeline koormast vabanemise tunne, lõi selgeks ja klaariks kogu olemise.  Raske on seda sõnadega seletada, nagu rahu oleks teinud iseendaga ilma  sisevestlust pidamata. Kooslaulmisel on kindlasti  selles oma osa – väga väestav ja liitev tegevus, armas ka.

Kuigi seekord ei olnud ma kaugeltki mitte valmis üksi metsa jääma (isegi teistega koos olles said hirmud-kartused võitu),  siis pehmematel asjaoludel ma seda väljakutset endale edaspidiselt ei välista.  Juunis –juulis esimene katse metsa jääda oleks mulle kindlasti jõukohasem ülesanne.

Aga täna olen ma lihtsalt tänulik, et elu minu teele sellise nädalavahetuse nende inimestega ja nendel asjaoludel tõi. Olen tänulik, et sain kogeda neid tundeid, mida tundsin ja tunnen. Tänulik, et olen täna kogemuse ja teadlikkuse võrra rikkam. Olen lihtsalt tänulik ja rõõmus!

Päikeseliste tervitustega töölaua tagant, Meelike”

Priit Ärmpalu:

Kõik see algas aastal 2013, kui ma suurelt panganduse rattalt maha sain. Siis ei julgenud ma selliseid samme astuda. Nüüd ma olen taaskord elutee punktis, kus tekib soov otsida vastuseid sügavamatele küsimustele.

Palgatööd tehes, rutiini nautides ja mõnes mõttes ka mugavustsoonis olles ei teki sul aega ja võimalust mõelda selliste asjade peale, mida sa elult tegelikult tahad või mida sa oled siia ilma tegema tulnud. Kõik on just kui olemas ja elu hea, kuid hing ihkab enamat.

Aini on mul rõõm lähedalt tunda juba 15 aastat. Olen tema tegemisi jälginud ja neile kaasa elanud. Tema Visioonirännak on täpselt see mida vajad, kui on soov rutiinist välja tulla, ennast proovile panna ning sügavamatele küsimustele vastuseid otsida.

Minule Aini Visioonirännak väga meeldis. Seal sai end tõsiselt proovile pandud. Kadus ajataju, soov nutitelefoni vaadata, ei näpistanud nälg ega seganud öine külm. Kõige selle juures tegelesid hoopiski iseendaga.

Visioonirännak andis mulle väga hea ja mõnusa tunde ning mis kõige olulisem, õppisin end paremini tundma. Mõned küsimused said vastuse ja teatud teemad kinnituse.

Soovitus kõigile, kes järgmine kord planeerivad nädalavahetuse puhkust spaas. Võib olla oleks õigem ja kasulikum võtta ette üks Visioonirännak.

Lisaks olin pooleteist päevaga kaks kilo alla võtnud, see on ka mega :)”

Risto Sulu:

“Visioonirännak oli sügav ja imeline rännak iseendasse, oma lättesse. Kogu rännaku jooksul oli tunda tugevat kogukonna toetust. Imestasin pärast naastes, et kuidas on võimalik, et ühe ööpäeva jooksul kaob ajataju täiesti ära – aga see juhtus. Ainult loodusrütmide järgi sai aru, mis päeva osaga tegu. Tegevused, lood, ühine olemine – see kõik võimaldas olla täielikult hetkes. Kellel on huvi ja julgust, sellel soovitan kindlasti veeta rabas öö. Taotluse olemasolul ja meele vaigistamisel võib loodus vastata su küsimustele huvitaval moel. Nii sain mina läbi isikliku eneseületuse endale rännakult huvitavaid vastuseid. Pole kunagi paastunud, aga rännaku jooksul tegime ühepäevase paastu. See oli raske, kuid kohapeal valmistatud tee, väelaulud ja kogukonna toetus toetavad sind ja sa oled sellest üle. Selle võrra on järgmise päeva hommikune söök seda meeldivam ja tegelikult on su keha sulle pärast tänulik, et lubasid tal päeva puhastuda. Uskumatu, mida kõike on võimalik ühe päeva jooksul looduses meeldivate inimeste ning iseendaga olles kogeda.

Tänan sind, Markot ja Kuldarit imelise rännaku eest!”

2017 juuni Visioonirännaku mõtted ja muljed

Visioonirännakul osalenud Kerttu Kongase muljed leiad siit.

Aini muljed ja mõtted leiad siit.

2018 Visioonirännaku mõtted ja muljed

Leiad siit.

2019 Visioonirännaku mõtted ja muljed

Leiad siit.

2020 Visioonirännakute muljed

Leiad siit.


Mida teised on arvanud?

Merike Kim:

„Miks soovitan Aini tegema Visioonirännakut (või mis tahes enesearengu seminari):

Olen Ainiga koos koolitanud nüüd 2 hooaega. Temaga on ääretult põnev ja samas lihtne kaevuda inimhinge sügavustesse ning alati oskab ta küsida neid kõige õigemaid küsimusi, mis tegelikult arengut edasi viib. Lisaks on Aini tugevuseks turvaline toetus looduses matkates. Ta on ise palju matkanud ning oma hooliva suhtumisega loob ta kindlasti ka visioonirännakul koos loodusega toetava keskkonna, mis lubab vajalikel vastustel tulla.“

Sven Jürgenson:

„Mul on olnud suurepärane võimalus olla Aini kolleeg rohkem kui 15 aastat. Olen Aini näinud väga erinevates olukordades nii tööl kui ka väljaspool. Minu jaoks on Ain inimene, kellega võib alati kerge südamega ”luurele minna”.

Osalesin ka ”Swedbanki juhtide isikliku arengulabori” koolituse esimeses grupis ja julgen Aini kui koolitajat soovitada. Aini üks suurimatest väärtustest minu jaoks seisnes tema isiklike arengualaste kogemuste oskuslikus jagamises. Olgu need siis seotud igapäeva rutiinide muutmise, spordi, toitumise või õige mõtlemisega. Hea on kuulda soovitusi inimeselt, kes on need enda peal edukalt ära testinud. Ain suudab sind aidata läbi selle, et oskab küsida õigel hetkel õigeid küsimusi. Vastates tema küsimustele leiad ühtlasi vastused ka enda sisemistele dilemmadele. Ain ei püüa sinusse ühepoolselt suruda mingit uut tarkust vaid aitab sul areneda läbi su enda mõtete oskusliku peegeldamise nii, et õiged lahendused annad sa tegelikult endale ise.“

Ivika Torpel:

“Aini rännak oma mina juurde ning selle kogemuse õppetundide pealt teistele alternatiivsete võimaluste valjapakkumine on oskus, mida Ain omab väga kõrgel tasemel ning mis antud koolituse puhul on määrava tähtsusega. Ei ole kerge panna seni pea täiesti võõrad inimesed üksteisele endid avama, kogemusi jagama ning nendest äratundmisrõõmu või uusi võimalusi leidma. Selgelt arendav rännak ning mina soovitan seda kõigile, kes soovivad enda elu paremaks muuta. Ainil on oskus märgata grupile olulisemaid teemasid ning võimekus esialgset päevakava mugandada vastavalt.

Minu läbitud koolitus andis mulle palju ning selle uue teadmise ajendil või mõjul olen ennast muutnud. Soovitan tõesti kõigile, kes usuvad, et alati saab midagi veelgi paremini ning ka lihtsamalt – väiksemate muretsemiste, parema energiataseme saavutamise, hingamiste või teisiti mõtlemise läbi.”

1 comment

Leave a comment