Mina olen õpetaja mees, keda keegi ei tunne

Möödunud nädalal oli üks ägedamaid ettevõtmisi minu elus.

Eellugu

Jaanuaris helistas kogenud juht Tõnu Vaus, kes on mitmeid tehaseid maailmas üles ehitanud ja juhtinud. Rääkisime pikalt ja jutu lõpetuseks mainis, et talle väga meeldis minu kunagine juhtide seminar koos looduses matkamisega. Ütles, et tahaks uuesti kaasa lüüa.

Korraks võttis mõtlema, enne kui julgesin ta kaasa kutsuda praegu käivasse Juhi arenguklubisse. Tundsin end kui õpipoiss, kes kutsub meistri enda juurde.

Tõnu tuligi ning talle nii meeldis, et kutsus meid veebruaris enda juurde koju külla. Ettevalmistava arutelu sees tulid jutuks tema elukogenud vanemad, kellelt ta siimaani õpib. Kogusin jällegi julgust, enne kui julgesin pärida, kas saaksime ka nemad punti. Tõnu oli kohe päri.

Põhilugu

Nii läkski – tema vanemad tulid ja tegid sellest äärmiselt inspireeriva kohtumise. Tõnu isa on 91-aastane, ema mõned aastad noorem. Saades sellega hoobilt minu vanimateks “õpilasteks” ja õpetajateks 🙂 Mõlemad äärmiselt vitaalsed, teravad ja heasüdamlikud inimesed, kes juba oma olemusega olid meile suureks eeskujuks.

Muuhulgas arutlesime, MIS ON PÄRISELT ELUS OLULINE?

Ühisosana jäi kõlama:

1) HEAD SUHTED: iseenda, lähedaste ja sõpradega. On õnn, kui su head sõbrad on veel alles ning suhted lähedastega korras.

2) TÄNULIKKUS ja RÕÕM: tööst, elust, kõigest, mis on sinu ümber.

3) USK millessegi suuremasse ja isetu ARMASTUS kõige vundamendina.

4) TERVIS – ilma selleta on keeruline kõike muud hoida ja luua.

Pealkirjast – see on Tõnu insenerist isa ütlus. Ütles, et tema leiutatud asju ei mäleta enam keegi, heal juhul leiab muuseumist. Tema naist, õpetajat, aga tunneb kogu linn ja ning tema õpilasi on igal pool. See pani ennastki mõtlema – kui paljudeni meie tegemised jõuavad ja millist mõju need omavad.

Lõpetuseks sobib Tõnu ema ütlus töö kohta: “Kui enam ei taha jalad uksest sisse viia, tuleb ümber keerata ja tagasi minna.”

Aeg-ajalt kuulen inimestest, kellele nende töö ei meeldi, kuid ära ka ei taha tulla. See on justkui iseenda vangis hoidmine – ebamugav, kuid turvaline. Tead vähemalt, mis ees ootab, isegi kui see ei meeldi.

Kui sul on tunne, et hoiad ise end vangis, anna märku. Ehk saan toeks olla vabadusse liikumisel.

Soovin sulle rõõmu oma tööst ja kui sealt seda kuidagi ei leia, siis uute põnevate väljakutsete leidmist!


Posted

in

,

by