Millal on küllalt?

Tänan teenin 3 x vähem aga olen 10 x õnnelikum. Nüüd on mul aega ka perele ja sõpradele.

Umbes nii rääkis möödunud nädalal Juhi arenguklubis ühest suurest organisatsioonist lahkunud juht. Praegu veab ta oma väikest alustavat ettevõtet ja hetkel ei plaani seda suureks kasvatada.

Tema ütlus tekitas hiljem elava diskussiooni. Kui palju me siis tegelikult vajame ja mille nimel rabeleme?

On see lihtsalt ühiskonnast pärit norm, mis kehutab meid aina rohkema poole kihutama? Millal on küllalt?

Rootslastel on tore kontseptsioon küllalt kohta – “lagom“. See tähendab lihtsalt “piisavalt palju” või “parasjagu” maakeeli. Huvi korral saad sellest siit lisa lugeda.

Kiirustamisest

Tee väike eksperiment ja küsi kümnelt tuttavalt, kuidas neil läheb. Vähemalt üheksa juhti kümnest (minu tutvusringkonnas) vastavad, et kiire on. Eriti viimasel ajal. See „viimasel ajal“ on aga kestnud nii kaua, kuni mina neid mäletan.

Tunnen vist ainult ühte juhti, kellel on kogu aeg aega ja kes on vana rahu ise. Isegi kui tal vahel viskavad kiiremad perioodid sisse, on need siiski vaid mõne päeva või nädala kestvad.

Ise ütleb, et tal on meeskond selleks, kes oma tööga suurepäraselt hakkama saab. Tema asi on neid lihtsalt toetada ja luua vajalikud tingimused.

Olles teda kõrvalt näinud, on ta tegelikult väga efektiivne oma töös. Nii selles, mida ta valib teha kui ka selles, kuidas ta töötab. Kuni koosolekute juhtimiseni välja – need püsivad teemas, on hästi ette valmistatud jne.

Helgusest

Juhi arenguklubi päeva lõpus, tagasiteel rabast, märkas üks osalejatest pilves taevast ja väikest vihmagi. Kogu päev oli tema jaoks olnud nii helge, et ta ei pannud seda enne tähelegi.

Minu jaoks on see hea näide sellest, kuidas meie sees toimuv mõjutab välise taju. Kui su meel on helge, pole vahet, mis su ümber on ning töö lendab linnutiivul. Olen näinud, kuidas selliste helgete juhtide meeskonnas töötamine on puhas rõõm ning ka tulemused on palju ägedamad.

Helgust kõigi päevadesse ja juhtimisse!

Pilt: hetk enne Juhi arenguklubi algust.

Pildi autor: Evelin Küttis, Bakelin Pagaristuudio (soovitan soojalt kuni 10 inimesega meeskondadele üritusteks või töötubadeks. Väga mõnus koht!.


Posted

in

by