Inimesed meist

Andrus Tamm

„Kui Ain pakkus võimalust osaleda EMK juhi arenguprogrammis, siis ma ei kõhelnud hetkegi. Olime selleks ajaks kolmas aasta koos osalemas mentoritena Raplamaa Mentorklubis ning Aini maailmavaade ja inimeste arengunägemus on mulle olnud sümpaatsed. Programmiga liitusin ilma eelarvamusteta ja konkreetsete ootusteta. Nii nagu olen seda juba aastaid teinud erinevate koolitustega – tuleb mis tuleb ning igast koolitusest on midagi, kasvõi mõni pisku, kaasa võtta. Täna pean tunnistama, et see programm oleks ületanud igasugused minu ootused, milliseid oleksin võimeline olnud välja mõtlema. Ta oli ilmselgelt hoopis teistsugune kui ükski teine senine koolitus- või arenguprogramm, milles olen osalenud. Tagantjärele nimetan seda julgelt inimese arenguprogrammiks mitte lihtsalt juhi arenguprogrammiks. See mida mina sealt sain on eelkõige minu enda kui inimese areng. Et sellega kaasnevad ka paremad oskused ümbritsevate inimestega tulemuslikult suhelda, on lisaboonus. Olen veendumusel et juhtimisoskuste areng algab alati inimese (juhi) enda arengust.

Kas ja kellele ma seda programmi soovitaksin?

Julgen programmi soovitada kõigile kes ei karda enda kohta rohkemat teada saada, kes ei karda küsimusi iseenda kohta ja on valmis arenema.

Sellistel arenguprogrammidel on ka oma oht. Ja see on seotud teadmiste ja tunnetuste hulgaga. Inimene võib mingis olukorras kogeda, et tema tarkusest ja teadmistest jääb väheks. Kuid selle kogemiseks on vaja tunnetada oma teadmiste puudulikkust. Mina tundsin ennast 25 aastasena kui ühte targemat inimest maailmas. Viimased 25 aastat aga ma saan iga aastaga üha selgemalt aru et mul on veel palju õppida. Ehk ikka ja jälle pean tõdema, et mida rohkem ma tean, seda rohkem saan aru, kui vähe ma tean. Ka selle poolaasta tulemusena tajun, et kõike seda, mida ma veel ei tea, on meie ümber veel rohkem, kui ma enne teadlik olin 🙂 Õnneks täna see teadmine annab mulle ainult tahtmist juurde veel rohkem teada saada ning jätkata enese ja ümbruse avastamise teekonda.

Mina sain võimsa kogemuse ning ma ise tunnen et ma arenesin sisemiselt oluliselt.

Igatahes, suured tänud Ainile selle teekonna võimaldamise eest!“

Marko Aleksejev

„Tänud abistava koolituse eest! Sul on ikka täitsa oma mingi selgelt eristuv nišš. Ja töötab kenasti. Igal juhul selline tagant tõukav ja inimese enda sees olemasolevaid ressursse käivitav, mitte agressiivne, “et teha õigesti tuleb teha nii nagu mina nüüd teile ütlen – 1-2-3…”, “hakka muutuma või sure” 😀

Ju see nii ongi, et inimesed tegelikult vajavad võibolla rohkem väikest tagantõuget, inspiratsiooni ning seni pidurdanud elementide kõrvaldamist ja enda sees oleva taasavastamist. Ja kui sekka tuleb 2-3 uut mõtet, siis sellest on küll, et asuda tegutsema uue hooga. Koolituses rohkem coachingut, kui koolitust. Tarkusi on maakera niikuinii täis.“

Mare Ulp

“Läbitud juhi mentorprogramm ja Ain mentorina on olnud minu arengus seni parim koolituskogemus. Seda võib nimetada isegi poole aastaseks juhi õppe intensiivkursuseks, mille jooksul Ain väga osavalt tuvastas minu arenguvajadused ja pani mind ennast leidma nendele lahendusi. Õppisin ennast kõrvalt vaatama, sain juurde enesekindlust ning palju praktilisi soovitusi oma tiimi motiveerimiseks ja enda mõtete ning käitumise paremaks juhtimiseks.
Programmiga liitumisel olin otsustanud võtta sellest maksimumi, kuid lõpuks sain sellest rohkem, kui ette olin kujutanud. Meie koostöö võtmesõnadeks oli kindlasti pühendumus, süsteemsus ja aina kõrgemate eesmärkide seadmine ja teadvustamine, et ka pisiasjades peitub jõud. Neid väärtuseid kannan jätkuvalt oma igapäevaelus. ”

Merike Kim:

„Miks soovitan Aini tegema Visioonirännakut (või mis tahes enesearengu seminari):

Olen Ainiga koos koolitanud nüüd 3 hooaega. Temaga on ääretult põnev ja samas lihtne kaevuda inimhinge sügavustesse ning alati oskab ta küsida neid kõige õigemaid küsimusi, mis tegelikult arengut edasi viib. Lisaks on Aini tugevuseks turvaline toetus looduses matkates. Ta on ise palju matkanud ning oma hooliva suhtumisega loob ta kindlasti ka visioonirännakul koos loodusega toetava keskkonna, mis lubab vajalikel vastustel tulla.“

Sven Jürgenson:

„Mul on olnud suurepärane võimalus olla Aini kolleeg rohkem kui 15 aastat. Olen Aini näinud väga erinevates olukordades nii tööl kui ka väljaspool. Minu jaoks on Ain inimene, kellega võib alati kerge südamega ”luurele minna.

Osalesin ka ”Swedbanki juhtide isikliku arengulabori” koolituse esimeses grupis ja julgen Aini kui koolitajat soovitada. Aini üks suurimatest väärtustest minu jaoks seisnes tema isiklike arengualaste kogemuste oskuslikus jagamises. Olgu need siis seotud igapäeva rutiinide muutmise, spordi, toitumise või õige mõtlemisega. Hea on kuulda soovitusi inimeselt, kes on need enda peal edukalt ära testinud. Ain suudab sind aidata läbi selle, et oskab küsida õigel hetkel õigeid küsimusi. Vastates tema küsimustele leiad ühtlasi vastused ka enda sisemistele dilemmadele. Ain ei püüa sinusse ühepoolselt suruda mingit uut tarkust vaid aitab sul areneda läbi su enda mõtete oskusliku peegeldamise nii, et õiged lahendused annad sa tegelikult endale ise.“

Ivika Torpel:

“Aini rännak oma mina juurde ning selle kogemuse õppetundide pealt teistele alternatiivsete võimaluste valjapakkumine on oskus, mida Ain omab väga kõrgel tasemel ning mis antud koolituse puhul on määrava tähtsusega. Ei ole kerge panna seni pea täiesti võõrad inimesed üksteisele endid avama, kogemusi jagama ning nendest äratundmisrõõmu või uusi võimalusi leidma. Selgelt arendav rännak ning mina soovitan seda kõigile, kes soovivad enda elu paremaks muuta. Ainil on oskus märgata grupile olulisemaid teemasid ning võimekus esialgset päevakava mugandada vastavalt.

Minu läbitud koolitus andis mulle palju ning selle uue teadmise ajendil või mõjul olen ennast muutnud. Soovitan tõesti kõigile, kes usuvad, et alati saab midagi veelgi paremini ning ka lihtsamalt – väiksemate muretsemiste, parema energiataseme saavutamise, hingamiste või teisiti mõtlemise läbi.”